W naszych butach tworzysz świat!

Hammer to polska rodzinna firma obuwnicza, która od 1982 roku kreuje kobiecy styl. Oferta marki jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby kobiet, które oczekują najwyższej jakości, ubrań, które sprawiają, że wyglądają i czują się pięknie i komfortowo. Buty Hammer łączą w sobie te cechy, dlatego wybierają je kobiety poszukujące klasycznej elegancji, kobiety nowoczesne, podążające za najnowszymi trendami, jak również te, dla których najlepsze buty to takie, w których mogą spędzić cały dzień w ruchu.


Wykorzystanie najnowszych trendów w modzie, oryginalne wzornictwo oraz bogactwo materiałów, pozwalają marce tworzyć niepowtarzalne i pożądane kolekcje.

Wszystko to sprawia, że markę pokochały rzesze kobiet, a stałe klientki od lat wracają po kolejne pary. Nic dziwnego - Hammer to buty, które podbijają świat, a nie go niszczą!


W naszych butach tworzysz świat!

Świadome i odpowiedzialne tworzenie w typie slow, lokalna produkcja i naturalne materiały sprawiają, że buty Hammer są nie tylko piękne i wygodne, ale dają coś więcej - świadomość konsumentów, wsparcie dla polskiej marki i zrównoważonej produkcji. Nie każda nowa para butów musi przyczyniać się do niszczenia Ziemi.


Nie jest łatwo tworzyć ubrania i buty w czasach, gdy zewsząd słyszymy o kryzysie klimatycznym, o tym, że planetę zabija nadprodukcja ubrań połączona z trendem ograniczania zakupów. Komunikaty płynące ze świata sprawiają, że każdy z nas zadaje sobie pytanie o konsekwencje swoich wyborów. Chcemy, aby nasi klienci czuli, że ich decyzje są świadome.

Jako marka chcemy mieć realny wpływ na zatrzymanie procesu niszczenia naszej planety, dlatego tworzymy świadomie. Hammer oferuje swoim klientkom nie tylko piękne buty, ale również wartości, które stoją za każdą parą butów, które tworzymy. Wspieranie lokalnego rzemiosła, skóry i materiały z zaufanych dostawców oraz redukcja odpadów produkcyjnych. W rezultacie, każda para jest wyjątkowa/unikalna, ponieważ jest wykonywana ręcznie na zamówienie.

Robimy tyle, ile potrzebujemy!

Nadprodukcja to jeden z największych problemów ekologicznych. Tony ubrań i butów lądują na wysypiskach i zanieczyszczają planetę. Marka Hammer nie chce przyczyniać się do pogłębiania tego problemu, dlatego tworzy dokładnie tyle, ile potrzeba. Nie zapełniamy magazynów. 

Dopiero, kiedy Klientka złoży zamówienie nasi eksperci zabierają się za ręczne tworzenie danej pary butów, aby po kilku dniach mogła ona trafić do jej rąk. Dzięki takiemu systemowi minimalizujemy odpady produkcyjne i zmniejszamy ślad węglowy. 

Nie biegniemy ślepo za modą, śledzimy pojawiające się trendy i dostosowujemy je do naszego stylu oraz klasycznych fasonów. Dzięki temu nasze projekty są ponadczasowe. To wszystko sprawia, że klientka wybierając nasze produkty przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska, a dodatkowo zapewnia fachowcom miejsca pracy.

Sprawia to jednak, że nie przeceniamy naszych produktów. Każda zamówiona przez Was para jest nowa i nie traci na wartości niezależnie od momentu zakupu. 

Tworzymy z naturalnych materiałów

Marka Hammer wybiera naturalne materiały. Oferujemy buty wykonywane z najwyższej jakości skór naturalnych, od lat współpracując z najlepszymi garbarniami polskim i włoskimi. 

Szczególną uwagę przykładamy nie tylko do materiałów z jakich wykonane są nasze produkty, ale także do tego w jaki sposób są pakowane. Dlatego w 2021 r. zdecydowaliśmy się na używanie ekologicznych opakowań z tektury. 

Pracujemy lokalnie i w kobiecym gronie

Od początku istnienia, HAMMER, jako rodzinna firma, stawia na najwyższą jakość, tworzenie w trybie slow, a także lokalną produkcję. Siedziba wraz z pracownią projektową oraz produkcją mieści się w Łodzi. Większość materiałów, z których wykonywane są buty pochodzą od polskich producentów. Buty Hammer projektowane są przez kobietę i tworzone przez zespół fachowców, złożony w większości z kobiet. To dlatego w każdym modelu łączą się piękno, dbałość o szczegóły oraz  wygodę. Jakość jest zawsze w modzie.

Wspieramy inne marki

Marka stawia także na współpracę pomiędzy lokalnymi firmami. Wyznając zasadę „marka wspiera markę”, tworzy modele butów dla wielu polskich firm odzieżowych, chcących mieć w swojej ofercie buty doskonałej jakości.

Z wielką przyjemnością użyczamy swoich butów do sesji i kampanii wizerunkowych polskich marek i projektantów, a także bierzemy udział w pokazach mody, gdzie nasze buty uzupełniają kolekcje.

 Hammer współpracował m.in. z Angelika Józefczyk, Jarosław Ewert, Cosel, Maciej Domański, De La Fotta,  Oh!Zuza, Vanilla night&DAY, Dom, Mody Skórska, Marzena Kowalska, Spectra, Afunguard, ReinKreacja.

Dwukrotnie marka była partnerem Międzynarodowych Targów Mody Poznań, gdzie podczas Gali buty Hammer dopełniały kolekcje takich marek jak – Dom Mody Skórska, Tova, LidiaKalita, Bohowo, Cosel, Kaaskada czy Patrizia Aryton.

Założyciele marki wierzą, że w drużynie siła, a za taką uważają swoich polskich twórców  mody. 

Product added to wishlist

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej