W naszych butach zdobywa się świat!

Hammer to polska, rodzinna manufaktura obuwia, która kreuje kobiecy styl od 1982 roku. Oferta marki stanowi odpowiedź na zmieniające się potrzeby kobiet oczekujących najwyższej jakości, ubrań, w których będą wyglądać i czuć się pięknie oraz komfortowo. Buty Hammer łączą te cechy, dlatego wybierają je zarówno kobiety poszukujące klasycznej elegancji, nowoczesne, stawiające na najnowsze trendy, jak i te, dla których najlepsze buty to takie, w których mogą spędzić w biegu cały dzień.

Wykorzystanie najnowszych trendów mody, niebanalne wzornictwo oraz bogactwo materiałów, pozwalają marce tworzyć niepowtarzalne i pożądane kolekcje. 

To wszystko sprawia, że markę pokochały już rzesze kobiet, a stałe Klientki od lat wracają po kolejne pary. Nic dziwnego - Hammer to buty, w których świat się zdobywa, a nie niszczy!

Dajemy więcej niż buty…

Świadome i odpowiedzialne tworzenie w trybie slow, lokalna produkcja i naturalne materiały, sprawiają, że buty Hammer są nie tylko piękne i komfortowe, ale także niosą ze sobą coś więcej – świadomość konsumencką, wsparcie dla polskiej marki i zrównoważonej produkcji. Nie każda nowa para butów musi przyczyniać się do niszczenia środowiska. 


Tworzenie odzieży i butów w czasach, kiedy zewsząd słyszymy o kryzysie klimatycznym, fakcie zabijania planety poprzez nadprodukcję ubrań połączonym z trendem na ograniczanie kupowania - nie jest łatwe. Komunikaty płynące ze świata stawiają przed każdym z nas pytania o konsekwencje naszych wyborów. Chcemy, aby nasze klientki miały poczucie, że ich decyzje są świadome. 

Jako marka chcemy mieć realny wpływ na zahamowanie wyniszczania planety, dlatego tworzymy świadomie. Hammer oferuje swoim klientkom nie tylko piękne buty, ale także wartości jakie idą za każdą wykonaną przez nas parą butów. Wsparcie lokalnego rzemiosła, skóry i materiały pochodzące z zaufanych źródeł oraz ograniczenie odpadów produkcyjnych. W efekcie każda para jest wyjątkowa/unikatowa, bo wykonywana na zamówienie. 

Produkujemy tyle ile jest potrzebne

Nadprodukcja to jeden z największych problemów ekologicznych. Tony ubrań i butów lądują na wysypiskach i zanieczyszczają planetę. Marka Hammer nie chce przyczyniać się do pogłębiania tego problemu, dlatego tworzy dokładnie tyle, ile potrzeba. Nie zapełniamy magazynów. 

Dopiero, kiedy Klientka złoży zamówienie nasi eksperci zabierają się za ręczne tworzenie danej pary butów, aby po kilku dniach mogła ona trafić do jej rąk. Dzięki takiemu systemowi minimalizujemy odpady produkcyjne i zmniejszamy ślad węglowy. 

Nie biegniemy ślepo za modą, śledzimy pojawiające się trendy i dostosowujemy je do naszego stylu oraz klasycznych fasonów. Dzięki temu nasze projekty są ponadczasowe. To wszystko sprawia, że klientka wybierając nasze produkty przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska, a dodatkowo zapewnia fachowcom miejsca pracy.

Sprawia to jednak, że nie przeceniamy naszych produktów. Każda zamówiona przez Was para jest nowa i nie traci na wartości niezależnie od momentu zakupu. 

Tworzymy z naturalnych materiałów

Marka Hammer wybiera naturalne materiały. Oferujemy buty wykonywane z najwyższej jakości skór naturalnych, od lat współpracując z najlepszymi garbarniami polskim i włoskimi.

Szczególną uwagę przykładamy nie tylko do materiałów z jakich wykonane są nasze produkty, ale także do tego w jaki sposób są pakowane. Dlatego w 2021 r. zdecydowaliśmy się na używanie ekologicznych opakowań z tektury.

Pracujemy lokalnie i w kobiecym gronie

Od początku istnienia, HAMMER, jako rodzinna firma, stawia na najwyższą jakość, tworzenie w trybie slow, a także lokalną produkcję. Siedziba wraz z pracownią projektową oraz produkcją mieści się w Łodzi. Większość materiałów, z których wykonywane są buty pochodzi od polskich producentów.

Buty Hammer projektowane są przez kobietę i tworzone przez zespół fachowców, złożony w większości z kobiet. To dlatego w każdym modelu łączą się piękno, dbałość o szczegóły oraz  wygoda. Jakość jest zawsze w modzie.

Wspieramy inne marki

Marka stawia także na współpracę pomiędzy lokalnymi firmami. Wyznając zasadę „marka wspiera markę”, tworzy modele butów dla wielu polskich firm odzieżowych, chcących mieć w swojej ofercie buty doskonałej jakości.

Z wielką przyjemnością użyczamy swoich butów do sesji i kampanii wizerunkowych polskich marek i projektantów, a także bierzemy udział w pokazach mody, gdzie nasze buty uzupełniają kolekcje.

 Hammer współpracował m.in. z Angelika Józefczyk, Jarosław Ewert, Cosel, Maciej Domański, De La Fotta,  Oh!Zuza, Vanilla night&DAY, Dom, Mody Skórska, Marzena Kowalska, Spectra, Afunguard, ReinKreacja.

Dwukrotnie marka była partnerem Międzynarodowych Targów Mody Poznań, gdzie podczas Gali buty Hammer dopełniały kolekcje takich marek jak – Dom Mody Skórska, Tova, LidiaKalita, Bohowo, Cosel, Kaaskada czy Patrizia Aryton.

Założyciele marki wierzą, że w drużynie siła, a za taką uważają swoich współpracowników. 

Produkt dodany do ulubionych